Pamje kur Ramush Haradinaj del nga Gjykata e Colmarit

Këto janë fotografitë kur Ramush Haradinaj u nxorr nga vendi ku u mbajt në paraburgim që nga 4 janari

Gjykata në Colmar ka vendosur lirimin e tij me kusht. Avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon pas vendimit tha se kërkesa e ekstradimit assesi nuk duhet të pranohet nga Franca, shkruan Gazeta Express.

Haradinaj në gykimin e tij iu kishte thënë gjyqtarëve francezë se po abuzonin me të drejtat e njeriut, duke thënë se akuzat e Serbisë janë politike.

Këto janë fotografitë kur Ramushi u nxorr nga vendi ku u mbajt në paraburgim në Colmar./GazetaExpress/

SHPËRNDAJE
SQARIM: Gazetanewborn.net mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!