Pacolli kërkon që Haradinaj të hiqet nga lista e Interpolit

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e Interpolit, pas lirimit të rij me kusht.

“Sapo është liruar nga ndalimi policor, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Tani ai duhet të hiqet nga lista e Interpolit dhe të kthehet në vendin e tij, sa më parë”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

SHPËRNDAJE