Mblidhen qeveritarët, pritet shqyrtimi i projektligjit për Demarkacionin (FOTO)

Pas pak minutash pritet që të filloi mbledhja e radhës e Qeverisë së Kosovës. Si pikë kryesore e mbledhjes do të jetë demarkacioni me Malin e Zi, raporton Gazeta Express.

Tashmë  ministrat nga radhët e LDK’së kanë mbërrite në objektin e Qeverisë. Ndërkohë po pritet që dhe ata të PDK’së të jenë pjesëmarrës në mbledhjen e Qeverisë.

Siç edhe është paralajmëruar, Qeveria do të shqyrtoj projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Kjo është konfirmuar edhe në rendin e ditës që Qeveria ka bërë të ditur për mediat.

SHPËRNDAJE