Kjo po ndodh tani në Francë pas vendimit të Gjykatës në Colman

Pas vendimit për lirim me kushte të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, shqiptarët e Francës kanë nisur festën rrugëve të Colmanit.

Rreth orës 12:00, Gjykata në Colman vendosur që Haradinaj të lirohet me kusht që të mos e lëshojë Francën dhe të paraqitet dy herë në javë tek autoritetet./Indeksonline/

SHPËRNDAJE