Kjo po ndodh në Gjykatën e Francës ku është Haradinaj

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë para trupit gjykues në qytetin Colmar të Francës, ku pritet të merret vendimi nëse do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme për ekstradim në Serbi, raporton KTV.

Avokatja e tij, Rachel Lindon në emër të mbrojtës ka kërkuar lirimin e Haradninajt. Ndërsa para gjykatës është duke u protestuar nga shqiptarët të cilët kërkojnë lirimin e liderit të AAK-së.

SHPËRNDAJE
SQARIM: Gazetanewborn.net mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!