Ja sa do të zgjasë lirimi me kusht i Haradinajt

Arianit Koci, avokati i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, ka sqaruar për Telegrafin se gjykata franceze e ka liruar më kusht klientin e tij.
Sipas tij, kjo gjendje do të vazhdojë derisa të shqyrtohet kërkesa e Serbisë për ekstradimin e Haradinajt.

Kjo kërkesë do të shqyrtohet në një periudhë nga 18 deri në 40 ditë.

SHPËRNDAJE
SQARIM: Gazetanewborn.net mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!