Gruaja që u vra në Prishtinë, është motra e deputetes së PDK-së

Një vrasje tronditi Prishtinën para tre ditësh.

Një grua mbeti e vdekur pas u qëllua me armë. Dyshohet se bashkëshorti i saj shtiu mbi të dhe plagosi edhe vëllaun e të ndjeres.

Mësohet se e ndjera është motra e ish deputetes së PDK-së, Elheme Hetemi.

Kjo vdekje ka prekur thellë familjen e viktimës ndërkohë ende nuk dihet motivet e këtij akti që ia mori jetën një gruaje që u ishte ofruar të 60-tave.

Ndryshe familja Hetemi nga Buroja e Skënderajt, sic raporton Magazina.al, njihet si familje e ngritur, prej nga ka dalë intelektualë, politikanë dhe atdhetarë të mëdhenjë.

SHPËRNDAJE